booked.net

 

Bir süredir Karesi Belediyesi hakkında bir yazı hazırlamak niyetindeydim, sebebi ise biz basın mensuplarına her kurum yaptığı hizmetler ve icraatları içeren haber metinleri gönderirler zaman zaman paylaşırım şöyle posta kutumda geçmişe baktım ki Karesi den gelenler bir hayli fazla ve bu şu demek ti;
Detaylı yazmasak ta genel bir değerlendirme ihtiyacı hasıl oldu.
Zaten gün içerisinde de sokakta fark ediyoruz yapılan hizmetleri, ayrıca iyiden iyiye de konuşulur oldu.
Bana Dinçer Orkan’ ı soran herkese söylediğim ilk söz şu oluyor; dedikodudan, kavgadan, gerilimden uzak ve sadece hizmet odaklı çalışmayı düşünen bir başkan.
Geçmiş tecrübesi büyük iktidar partisinde İl Başkanlığı yapmış, belediye de aktif rol oynamış sakin ve uzlaştırıcı bir kimliğe sahip önemli bir yönetici.
ŞEHRÜL-EMİN
Yani o şehrin (ilçenin) en güvenilir ismi.Şehrül-Emin emanete ihanet etmeyen ve yaşadığı kentte bulunan her bireyi kendine birer emanet olarak gören kişi,yaptığı her işi Halka ve Hakka hizmet olarak gören ve bu şekilde davranan yöneticidir. Şehrül-Emin.O şehrin (ilçenin) en güvenilir en emin kişisidir yani bugün ki deyimle Belediye Başkanıdır.
Dinçer Orkan Karesi’nin Şehrül-Emin kişisidir.
Yaptığı her hizmeti tek tek buradan detaylı yazmak istemem, belediyenin basın bildirisi gibi, ama her kesimi kucaklayacak insanları ayrıştırmayacak onlarca hizmetinin de olduğunu belirtmek isterim, mesela oturdum ülke genelinde yapılan ‘Atatürk Evi’ projelerini inceledim ilk dikkat ettiğim nedense yapılan bu projelerin %99 u Chp li belediyeler tarafından oluşuydu, millet olarak ayrıştırıldığımız için her şeyin bir sahibi var gibi düşünüyoruz ve Atatürk olgusunu da ülkemizde sahiplenen kesim belli fakat buna rağmen az önce belirttiğim gibi ayrışmadan kavgadan uzak olan isim derdi hizmet olan Karesi ilçesinin şehrül emini yani Belediye Başkanı Dinçer Orkan bu tarz düşüncelere takılmadan ilçesinde bulunan her insana eşit mesafede verdiği desteği bir anlamda göstererek Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ ün evini yaparak ilçenin en emin ve en güvenilir insanı olduğunu bir defa daha gösterdi.
Sayın Başkana nacizane tavsiyemiz; lütfen çizginizi bozmayınız millet olarak hasret olduğumuz yegane başkanlardan birisiniz.
Ve Karesi Belediyesi çalışanları yani Dinçer Başkanın ekibi sizler de başkanınızın bu bakış açısı gibi aynı yerden bakınız desteğinize devam ediniz aynı hizmet anlayışını sürdürünüz ki kazanan yine Karesi olsun.
Ne mutlu ki Karesililere,
İlçesinde her kesime eşit mesafede olan, onların mutluluğu ve huzuru için çalışan, hakkın ve hukukun yanında olan bir Belediye Başkanına sahipler.