booked.net

BANKAMATİK TARIK!
Edip Uğur zamanında belediyeye gitmeden danışman ücreti alan Tarık Sürmelioğlu; “Kstaneyi bırak, gazetecilik yap!”
Kendilerini muhalif gazeteci yerine koyarak, komik manşetlere imza atanlar, gazetecilik mesleğini yıpratıyor. Rahmetli Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur döneminde belediyeye gitmeden danışmanlık maaşı alan Tarık Sürmelioğlu, gece gündüz demeden Balıkesir’e hizmet sağlamaya çalışan Yücel Yılmaz’ı mesnetsiz eleştirileriyle yıpratma gayretine düşerken, kendisini komik duruma düşürüyor ve gazetecilik mesleğini de yıpratıyor.
Kendisine ‘Bankamatik Tarık’ lakabı takılan Sürmelioğlu’na soruyoruz; “Belediye Başkanı Yücel Yılmaz haksız gelirini mi kesti de bu manşetleri atıyorsun? Tarık bey, Edip bey zamanında belediyeden aldığın paraların rakamını açıkla? O dönemde belediyede ne kadar mesai harcadın? Bu komik manşetleri kime yazdırdın? Yücel başkandan istediğini alamadın mı?”
Tarık beye öneriler; “Kestane ile uğraşmayı bırak, gazetecilik yap! Gazetecilik mesleği, kimseye iftira ve haksız eleştiri hakkı sağlamaz. Gece gündüz Balıkesir’e hizmet sağlamak adına uyku bile uyumadan çalışan Yücel başkana haksız eleştiriler yapmak sana fayda sağlamaz. Aksine, doğruların görülmesine vesile olur. Bunları unutma!”